Projektujemy rozwiązania IT dla rolnictwa przyszłości.

600 600 Plantator

W dniach 5-6 listopada 2019 uczestniczyliśmy w Hackathonie „X-Industry” w Rydze.
Digiclusters to interdyscyplinarny i międzynarodowy projekt, w którym bierzemy udział jako przedstawiciele branży IT. X-Industry Hackathon gromadzi przedstawicieli różnych firm i instytucji, którym zależy na wdrażaniu innowacji technologicznych dla branży rolno-spożywczej przy jednoczesnej trosce o aspekty etyczne i środowiskowe.
Mieliśmy możliwość współpracować ze specjalistami z Litwy, Łotwy i Hiszpanii, projektując w ramach coworkingu rozwiązania sprzyjające cyfrowej transformacji firm z branży rolno-spożywczej i opakowaniowej.
Wykorzystując metody Design Thinking oraz naszą wiedzę zarówno technologiczną jak i know how branżowe, zaproponowaliśmy rozwiązania IT, które spotkały się z zainteresowaniem przedstawicieli biznesu.
Ogromnie cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia.
Oddając głos gospodarzom: „Transformacja cyfrowa jest jednym z podstawowych narzędzi umożliwiających firmom szybszy i bardziej skuteczny rozwój. Może znacznie zmniejszyć dzienne koszty wytwarzania produktów lub świadczenia usług, szczególnie w sektorach związanych z wysoką produkcją. Cyfryzacja jest kluczem do myślenia o przyszłych możliwościach biznesowych w każdej branży ” (Aiga Irmeja, dyrektor łotewskiego Klastra IT).