Plantator na Fruit Logistica 2020 w Berlinie.

600 600 Plantator

Jak co roku, na kilka lutowych dni, Berlin zmienił się w światową stolicę owoców i warzyw. Nie mogło nas tam zabraknąć. Międzynarodowe Targi Fruit Logistica to jedno z największych tego typu wydarzeń branży owocowo-warzywnej na świecie. W tym roku odwiedziło je około 72 000 zwiedzających oraz 3300 wystawców ze 135 krajów. Targi to nie tylko spotkanie producentów, handlowców, importerów i eksporterów, ale również solidna dawka wiedzy przekazywanej przez specjalistów podczas seminariów, warsztatów i dyskusji panelowych. Fruit Logistica to również „barometr” globalnych trendów w uprawie i handlu owoców i warzyw. Jako projektant i producent rozwiązań informatycznych dla rolnictwa zbieramy tu inspiracje do dalszego rozwoju oraz mamy możliwość sprawdzić czy idziemy w dobrym kierunku. W tym roku spotkanie zdominowały rozmowy o zrównoważonych modelach produkcji i dostaw. Konsumenci poszukują rozwiązań, które uwzględniają aspekty środowiskowe i etyczne. Oczekują przejrzystości łańcucha dostaw. Na te potrzeby doskonale odpowiada aplikacja naszego projektu – Agrico App, dzięki której możliwa jest precyzyjna rejestracja historii uprawy od ziarna do plonu. System Plantator pomaga z kolei w śledzeniu produktu na dalszej drodze do odbiorcy – od zbioru, przez magazyn po wydanie. Ułatwia także ekonomiczne zarządzanie gospodarką opakowań i minimalizowanie strat. Nowoczesne systemy do rejestracji zbioru, jak i systemy obsługujące procesy po zbiorze, są strategicznym sposobem na zapewnienie identyfikowalności i bezpieczeństwa produktu, o czym przekonywał w Berlinie jeden z kluczowych prelegentów, prof. George Manganaris z Wydziału Nauk Rolniczych, Biotechnologii i Nauk o Żywności Uniwersytetu Cypryjskiego.
Podczas trwających 3 dni targów nawiązaliśmy nowe relacje handlowe, a także z wielką przyjemnością odwiedziliśmy naszych stałych klientów. Kolejny raz przekonaliśmy się, ze polscy producenci mają niezaprzeczalne przewagi konkurencyjne w postaci bardzo wysokich standardów produkcji i zbioru.

Udział w Targach został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Wschodnia – działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP.

Tytuł projektu: Opracowanie i przygotowanie do wdrożenia nowego modelu biznesowego internacjonalizacji w firmie Seth.

Nr projektu: POPW.01.02.00-18-0043/19