Systemy do zarządzania gospodarstwem, dla rolnictwa – historia Plantatora

Początki Plantatora sięgają roku 1999, kiedy to pierwszy zespół programistów SI Set(h) zaprojektował system informatyczny dla Cukrowni Ropczyce.

Cukrownia Ropczyce wciąż pozostaje jednym z kluczowych klientów programu. 17 lat współpracy (a tak długa współpraca nie należy w przypadku Plantatora do rzadkości!) świadczy o tym, że Plantator jest programem spełniającym biznesowe obietnice i zapewniającym komfort pracy użytkownikom.

Kolejne aplikacje zostały wdrożone w największych europejskich koncernach cukrowniczych mających swoje zakłady w Polsce: Südzucker, Nordzucker.

Zobacz Case Study – jak zaczynaliśmy programowanie dla branży Agro

Specjalistyczny system dla cukrowni został wkrótce rozwinięty i dopasowany do branży owocowo-warzywnej. Plantator fd (Fruit Distribution) czyli kompleksowe oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem, wdrożyliśmy w licznych przedsiębiorstwach, indywidualnych lub skupionych w grupach producenckich, zajmujących się skupem i redystrybucją owoców i warzyw.

Już w 2003 r. nasze oprogramowanie dla rolnictwa wyróżniono na „Informatycznej mapie Polski”, przygotowanej przez tygodnik „Polityka” (nr 22/2003) jako wysoko innowacyjne. Przez kolejne lata system wdrażany był w następnych przedsiębiorstwach i rozwijany o nowe funkcjonalności dopasowane do zmieniającego się środowiska prawnego i biznesowego branży owocowo-warzywnej.

Proponowane oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem było stale udoskonalane i unowocześniane. W 2008 roku praca nad rozwojem systemu została doceniona przez kapitułę konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji”, a Plantator został nagrodzony tytułem „Innowacyjny Produkt”.

System informatyczny, który dziś Państwu oferujemy, zbudowany jest w oparciu o ponad 15 lat doświadczeń naszej firmy w projektowaniu rozwiązań IT dla rolnictwa i bogatą wiedzę sektorową pozyskaną podczas wdrożeń. Inwestycja w program Plantator za pomocą unijnego dofinansowania dla rolników wpłynie na efektywność i wydajność całego procesu produkcji i ułatwi zarządzanie firmą.

Dowiedz się więcej o firmie Set(h) – producencie Systemu Plantator